
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 600 V |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Output Current per Channel | 2 A |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21274
Ext.Price$0.21274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21274 | $0.21274 |
| 10 | $0.18748 | $1.87480 |
| 50 | $0.16522 | $8.26100 |
| 100 | $0.14126 | $14.12600 |
| 500 | $0.12077 | $60.38500 |
